Life update aneb co je u mě nového

Life update aneb co je u mě nového

Tak ženy, opět oprašuju psací stroj. Asi by se slušelo říct, proč poslední dobou blog celkem zanedbávám. Je to rozhodně tím, že jsem zjistila, že doba se celkem změnila a většina lidí (bohužel včetně mě) čtení článků moc nevyhledává. Nebo respektive, když si mají vybrat mezi videem a článkem, zvolí video. A tak jsem zjistila, že když chci předat nějakou „message“, je pro mě prostě jednodušší šáhnout po kameře než po psacím stroji. 

Nicméně jsem zjistila, že mi to začíná chybět. Postrádám to, že se můžu zašít pod deku s vlažnou kávou a hrubýma ponožkama a psát o čemkoliv zpoza svítícího monitoru notebooku. Ne vždycky mám totiž náladu na to „být vidět“, někdy to mám právě naopak.. někdy bych radši byla neviditelná vypravěčka, která vám skrze řádky něco málo předá. Blog byl a vždycky bude mou prvotinou, byl to můj první internetový šuplík, který jsem založila a i když jsem moc ráda, že na jiných médiích náš počet roste, k psaní se vždycky ráda vrátím.

Říkala jsem si, že bych mohla začít takovým updatem z mého života než přejdu k dalším článkům, které rozhodně mám v plánu. Když jsem naposledy psala na blog, bylo to o mé výzvě Boj za nové tělo, což byl 8-týdenní cvičební plán, podle kterého jsem jela. Motivaci jsem vám už psala v předchozím článku, nicméně když to stručně shrnu jóga a běh se pro mě staly stereotypem. Potřebovala jsem nový impulz do cvičení, plus jsem si chtěla rozšířit repertoár cviků. Stravu jsem nikterak neupravovala, spíš jsem jenom vynechala sladkosti a alkohol a postava se začala měnit sama.

Foto by Lucie Lusiet Levá
https://www.facebook.com/lusiet.leftside

To nejpodstatnější, co se změnilo byla ale moje hlava. Konečně jsem se vrátila do normálu, co se týče zdravého myšlení a zase jsem si zamilovala takovou tu fitness rutinu, což pro mě znamená to, že se hýbu a zdravě jím. Začalo mě opět bavit vaření a vymýšelní nových receptů nebo zdravějších variant mých oblíbených jídel. A tak nějak si to držím až do teď za což jsem vděčná. Taky jsem se vrátila k běhu, což pro mě v praxi znamená to, že běhám 2-3x v týdnu kratší vzdálenosti. Napadlo mě, že bych mohla sepsat článek na téma Jak začít s během. Co na to říkáte, měly byste o takový článek zájem ženy?

Za další větší „počin“ poslední doby považuju fakt, že jsem si založila svůj vlastní podcastový kanál. Takže pro vás, kteří o tom ještě nevěděli můžete kliknout na tento odkaz.

A proč jsem se rozhodla podcastit? Inu mluvené slovo jsem si poslední dobou zamilovala a právě poslech podcastů ve mě poslední dobou vyvolává tu největší motivaci. Celkově mě ta myšlenka motivace skrze podcasty tak zaujala, že jsem se prostě rozhodla začít a mám velkou radost z toho, jak hezky to šlape. Vás to motivuje, mě to baví a posouvá dál a zároveň v sobě otevírám další a další témata, na která bych ráda mluvila. 

Jako poslední „novinku“ bych vám ráda představila novou Facebookovou skupinu, kterou jsem založila před pár dny a jmenuje se „Základy sebelásky“. Ano ženy, když byste hledaly odpůrce slova sebeláska, najdete mě stát hned v první řadě. Nicméně mě prostě v tu chvíli nenapadlo nic lepšího. Pramení to hlavně z toho, že po poslední epizodě podcastu, kterou jsem natočila právě na téma sebeláska, se ozvalo hodně z vás, že byste měly zájem buď o samostatný kanál na YouTube na téma sebeláska nebo, že by vás tohle téma zajímalo častěji. A tak jsem si říkala, že by bylo úžasný založit skupinu, kde se můžeme vzájemně motivovat, podporovat a třeba i hecovat k tomu, abychom se staly tou nejlepší verzí sebe samotné. Moc bych si přála, aby tahle skupina sloužila právě k vám, abyste se i vy vzájemně lépe poznaly. Kolikrát mi totiž do zpráv na Instagramu sdílíte svoje příběhy a já se někdy tak stydím za to, že ta svoje „trápeníčka“ vydávám za nějaký silný příběh. Protože to, co kolikrát prožíváte vy, je prostě neuvěřitelný a věřte mi, že jste pro mě daleko větší inspirací než kdokoliv z mých pseudo-idolů z magazínů, které znám. Takže velký dík za to!!! 😊

Foto by Lucie Lusiet Levá
https://www.facebook.com/lusiet.leftside

Myslím, že bychom mohly zavést takový měsíčník právě s názvem „Life update“ co vy na to ženy? Docela se mi tenhle formát začíná zamlouvat. Nicméně abych vám taky řekla co nás teď čeká a nemine. Jak už jsem říkala v podcastu, chtěla bych svojí tvorbě dát zase tu správnou lehkost a možná i nekoordinovanost a nepravidelnost. Zjistila jsem totiž, že chrlit jeden podcast a zároveň jedno video týdně pro mě prostě není to pravé. Plánovat témata, muset natáčet, i když se mi zrovna nechce to nejsou věci, ve který by mě v mojí tvrobě zrovna rozvíjeli, ba naopak. Chci mluvit jen když mám co říct a totéž se psaním. A i když vím, že úspěšnost blogu a tvorby je dost založena na pravidelnosti, ale upřímně ženy, prdím na to. K tvorbě potřebuji volnost a prostor a prostě nedokážu být omezená to do listama a plánama, páč pak se mi do toho vkrádá místo slova „chci“ slovo „musím“. Nasadila jsem dost šílený tvůrčí tempo a byla jsem sama zvědavá jak to bude fungovat. Chvíli jsem si užívala tu inspirační flow, ale teď potřebuju vážně zvolnit a moc doufám v to, že to pochopíte.

Na druhou stranu mám teď takovou novou myšlenku a to sice, že bych ráda na blog přispívala občasnými zdravými recepty a tipy na zdravý životní styl. Všimla jsem si totižt, že vás tohle téma hodně zajímá a že fotky snídaní jsou u mě na instagramu asi nejúspěšnější. Takže se brzo můžete těšit na první fitness food inspiration post. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *