O mně

Jmenuji se Veronika. V roce 2015 jsem se rozhodla založit blog, a jelikož jsem tehdy působila jako vychovatelka a učitelka na jedné základní škole, zvolila jsem pro svoje online působení pseudonym Ema. Tehdy vznikl web s názvem Čas kávičky a jeho autorka Ema Kávová. Zpětně nyní uznávám, že volba přijmení rozhodně nepatří mezi mé nejmoudřejší. V té době jsem však vytvoření domény i uměleckého jména považovala za vrchol své kreativity, takže není divu, že jsem se „celým jménem“ podepisovala pod každý publikovaný článek. Naštěstí jsem rozhodla přívlastek „Kávová“ opustit někdy kolem roku 2017 a v podpisu zůstala už jen Ema.

Mé první články se zaměřovaly především na jedno téma, a tím byly vztahy. Považuji se za sociálního antitalenta a na poli partnerství se mi většinou spíš nedařilo. Shlédla jsem se, podobně jako mnoho mladých žen kolem třicítky se sympatiemi k vínu, v Bridget Jones, a tak mé prvotní články měly jasný účel. Prostě jsem měla touhu se ze všech těch pochybných milostných eskapád vypsat.

Po několika měsících jsem se rozhodla svůj repertoár příspěvků rozšířit. Proto časem na blogu přibyly recenze na kavárny či knihy nebo recepty na chutné dezerty k odpolední kávě. Zároveň jsem občas zabrousila to témat v oblasti zdravého životního stylu.

V roce 2017 jsem se rozhodla založit YouTube kanál a v roce 2019 vznikl podcast s názvem Čas kávičky. I když dnes bych jej s trochou nadsázky mohla přejmenovat na Frndí čakra talks. Rozhodnutí založit svůj vlastní podcast a začít se tak věnovat mluvenému slovu považuji za jeden z nejlepších nápadů během své pětileté tvorby. Je to obor, ve kterém jsem se opravdu našla a momentálně je natáčení podcastů spolu se psaním článků na blog mou nejoblíbenější činností v oblasti kreativity.

Od počátku letošního roku pořádám motivační workshopy s názvem Coffee Talks, kde se věnujeme seberozvojovým tématům nebo zdravému životnímu stylu. A letos na podzim vychází můj první román s názvem De(bil)níček.

Nyní se už prakticky všude podepisuji jako Verča Emča, pouze zde na blogu zůstávám věrná svému původně zvolenému jménu.

Krom psaní a další tvorby se věnuji sportu (zejména běhu a józe) a pracuji jako Office Managerka v marketingové agentuře.