Kokosové muffiny s čokoládou

Kokosové muffiny s čokoládou
Blíží se nám léto, ale vysoké teploty jsou prozatím v nedohlednu. A tak jsem se rozhodla si trošku léta přivolat alespoň v kuchyni. Vykouzlila jsem tedy (opět v rámci prokrastinace) lehce tropickou variaci muffinů s kokosem a citrónem.  Ještě než se pustíme do toho pečení chtěla jsem vám Kávařky moc poděkovat. Už jsou to totiž skoro dva měsíce, co jsem pro sebe i pro vás začala psát tento blog. A musím přiznat, že mi to poslední dobou činí čím dál větší potěšení. Jsem ráda, za vaši podporu, povzbuzování a milou energii, kterou tu mezi sebou máme :-).
Co je potřeba na 12 muffinů:
1 a půl hrnku hladké mouky
1/2 hrnku kokosu
1 a půl hrnku mléka
1 vejce
1 hrnek cukru moučka
4 lžíce oleje
2 lžičky prášku do pečiva
šťáva z jednoho citrónu
hořká čokoláda (6 kostek)

Postup:

Takže ženy, prostě smícháte hladkou mouku, kokos, mléko, vejce, cukr, šťávu z citrónu, olej a prášek do pečiva. Těsto by mělo být opravdu důkladně promíchané, aby v něm nebyly hrudky. Dále si vezmete formu na muffiny, kterou vymažete Herou. Pak nalijete do každé formičky cca 1 a půl lžíce těsta. Následně přidáte půlku kostky hořké čokolády a přidáte zbytek těsta. Tímto způsobem se vám vytvoří čokoládová náplň :-). Muffiny jsem pekla 25 minut při teplotě 175 °C, ale nezapomeňte je pro jistotu překontrolovat suchou špejlí.

Momentálně jsou mi skvělými společníky při učení se na zítřejší zkoušku. Tak mi ženy držte palce, užívejte neděli a pokud budete mít chuť si něco dobrého upéct pro lepší start do nového týdne určitě je vyzkoušejte :-).

Ema

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *