Kdy vyjde knížka a další otázky, které vás zajímaly

Kdy vyjde knížka a další otázky, které vás zajímaly

Ženy, dnes zasedám k psacímu stroji s kávičkou v ruce a jdu vám sdělit něco hodně důležitého. Už totiž vím, kdy bude spuštěn předprodej mojí knihy a já se nemůžu dočkat, až se o to s vámi podělím. Navíc jsem získala už všechny odpovědi na vaše (i svoje) otázky ohledně vydání kihy, a tak si je dneska společně můžeme projít. Dala jsem tedy dohromady to nejdůležitější, co potřebujete nyní vědět a doufám, že se na tu společnou cestu, která nás v květnu čeká těšíte minimálně stejně jako já.

Jak se bude kniha jmenovat?

Ti z vás, kteří mě bedlivě sleduje na instagramu (nebo mě podporujete na Patreonu), jste již mohli zaregistrovat název mojí budoucí knížky. Jmenuje se De(bil)níček a věřte mi, že původní název měl vypadat úplně jinak. Nakonec jsem se ale rozhodla pro tenhle velmi osobitý název, který je zároveň i malou slovní hříčkou. Já i moje mamka totiž říkáme svému diáři „debilník“ – odtud tedy vznikl základ pro název.

O čem kniha bude?

Kniha je románem, který je psaný deníkovou formou a je zaměřena na moje (ne příliš slavné) milostné příběhy. Tak vlastně vznikla složenina názvu De(bil)níček. Nebojte se, v průběhu děje budu sypat popel na hlavu především sama sobě a nejednou se vrátím do momentu, kdy můj úsudek ovlivňoval debilotin. To je hormon, který v těle pravděpodobně není, ale podle mě ho má každá ženská, když dělá unáhlená rozhodnutí, které si zpětně nedokáže vůbec vysvětlit.

Proč vydáváš knihu formou předprodeje, a jak to bude probíhat?

Už od začátku jsem pečlivě zvažovala, u kterého nakladatelství/vydavatelství chci knihu vydat. A na doporučení Veroniky Tázlerové z blogu Stylish Coffee jsem se rozhodla pro Pointu.

Pointa je místem, kde si může svůj autorský sen splnit téměř každý spistovatel. Je to vlastně online nakladatelská služba, která pomáhá autorům plnit jejich sen o vydané knize. Aby to ale klaplo, musí autor vybrat peníze v předprodeji. Proto jsem uvedla, že si tento sen může splnit téměř každý spisovatel. Jednu věc je totiž knihu napsat a druhá je, na ni vybrat peníze.

Je tedy zapotřebí vybrat náklad, který pokryje vydání knihy. A tento náklad se bude vybírat formou crowdfundingové kampaně.

Co je to crowdfunding a jak dlouho kampaň potrvá?

Crowdfunding je akce, během které se vybírají peníze formou online předprodeje knihy. Vy si budete moci vybrat z několika možností, jak mě podpořit. Můžete si koupit jeden výtisk mé knihy, nebo si můžete pořídit knížku i s věnováním a podpisem, a pro odvážnější mám i možnost, pojmenovat po vás jednu z hlavních postav.

Cílová částka ale musí být pokryta celá, jinak kniha nebude moci vyjít a my na vybrání celého obnosu budeme mít 40 dní.

Co když se peníze nevyberou a já si knihu koupil/a? Dostanu je zpět?

Ano. Pokud nastane situace, že jste se rozhodli do knihy zainvestovat a kampaň nebude úspěšná, bude vám plná částka vrácena zpět na účet. Nemusíte se tedy bát, že byste o cokoliv přišli. My všichni můžeme pouze získat. Vy zajímavou knihu a já splněný sen.

Proč si mám knihu kupovat v kampani a ne až v knihkupectví?

Tohle byla jedna z nejčastjěších otázek na instagramu a odpověď je velmi prostá. Když se v kampani nevybere dostatek peněz na pokrytí nákladu, kniha se do knihkupectví vůbec nedostane. Takže tak 🙂 Jsem taky spíš zastánce nákupu knížek přímo v obchodě, ale věř mi, že nákup formou předprodeje má svůj smysl. A navíc tě kniha vyjde během kampaně o dost levněji. V obchodech si totiž po oficiálním spuštění prodeje k ceně přidají svoje přirážky, do kterých nevidím ani já ani Pointa.

Kolik bude mít kniha stran?

Tady nejspíš zklamu všechny ty, kteří doufali, že knížka bude mít stovky stran. Nakonec jsem se rozhodla pro střídmější výtisk a to hlavně kvůli menšímu nákladu. Věděla jsem, jaké příběhy chci do knihy zanést, zároveň jsem ale chtěla zůstat nohama na zemi a tak jsem zvolila spíš kratší román než několikastránkový epos. Celkem tedy bude mít cca 75 stran, a pokud se vám můj styl psaní bude zamlouvat, nebráním se napsaní další knihy. Přeci jenom už mám pár let rozepsaný jiný román, tak třeba jej někdy dokončím.

Kolik bude stát jeden výtisk?

Základní cena za jeden výtisk bude 159,- Ale vy si můžete vybrat i jiné způsoby jak mě podpořit. Jak už jsem uvedla, můžete mít například i knihu s podpisem nebo věnováním. Ta vyjde řádově o pár korun dráž, za to mě však v kampani o to více podpoříte.

Vyjde kniha i formou E-booku?

Ano, kniha bude mít i elektronickou podobu. Takže vy všichni můžete nažhavit čtečky.

Kdy začíná předprodej?

Poslední a nejdůležitější otázka. Předprodej, který bude probíhat online, startuje v úterý 5.5.2020 v 11.00 přímo na stránkách Pointy. Přesný odkaz pro vás nyní nemám k dispozici, ale můžu vás ujistit, že ho najdete na všech mých sociálních sítích. Navíc jsem pro tuto příležitost vytvořila speciální Facebookovou událost kam doporučuju, aby jsi se přihlásil/a. Tam budeš mít totiž všechny informace přímo z první ruky. Připravila jsem si tam pro tebe spoustu zajímavého obsahu, informace ze zákulisí knihy i jednu soutěž 🙂

To jsou v podstatě ty nejduležitější informace v kostce, které jsem vám dnes chtěla oznámit. Pokud byste měli ještě jakékoliv otázky, napište mi je do komentářů a ja na ně moc ráda odpovím. Mějte se krásně a nezapomeňte si poznačit start předprodeje do diářů.

6 Komentáře

 1. Nikola
  04/27/2020 / 16:37

  No, tak super! To se moc těším! 🙂

  • Ema
   Autor
   04/28/2020 / 19:18

   Děkuji, snad kniha nezklame 🙂

 2. Bety
  04/27/2020 / 17:20

  Verunko, na knížku už se moc těším a určitě Tě podpořím! Přeji Ti mnoho úspěchů a spousty spokojených čtenářů. ♥️

  • Ema
   Autor
   04/28/2020 / 19:18

   Moc děkuji Bety, podpory si velmi vážím 🙂

 3. Anna
  04/27/2020 / 17:23

  Knihu si hned objednám a už se těším 😊 plánuješ i křest knihy?

  • Ema
   Autor
   04/28/2020 / 19:17

   Jé tak to moc děkuji 🙂 Křest určitě plánuji, pokud kniha vyjde.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *