Kávové raw energy balls

Kávové raw energy balls

Přináším vám další recept z edice „Verča tohle zatím jíst nesmí, ale má na to děsnou chuť, takže to udělá a pak to sní Mára“. Aneb minulý týden mi dorazil balíček z Aktinu a já se rozhodla vytvořit zase nějakou tu dobrotu na domácí zobání. Tentokrát jsem šáhla po datlové pastě a novém proteinovém máslu s příchutí tiramisu. Následně jsem přidala další tři ingredience a za pár minut vznikly tyhle dokonalé kávové energy kuličky.

Co budete potřebovat (na 12 kuliček):

  • 200g datlové pasty
  • 15g tiramisu proteinového másla (přibližně jedna lžička)
  • 15g čokoládového proteinu
  • 8g drcených raw kakaových bobů
  • mletý kokos na obalení kuliček

Pokud byste hledaly suroviny na výrobu kuliček, prkněte přímo na stránky Aktinu. Vyrobila jsem tam pro vás speciální nákupní seznam, kde najdete všechny výše uvedené položky.

Postup:

Všechny suroviny dejte do misky a ručně vypracujte v jednotnou hmotu. Následně z ní vytvarujte kuličky a obalte v kokosu. Kuličky jsem pak vložila do lednice a nechala je ztuhnout. Vydržely nám přibližně tři hodiny. Pak jsem je prohlásila za snězené.

Jenom chci podotknout, že se jedná celkem o kalorickou bombu v podobě jednoduchých cukrů i nějakého toho tuku. Rozhodně to není dietní svačinka, spíš takový energetický nakopávač během dlouhé šichty v práci nebo před tréninkem. Takže pozor na to. Kažodpádně vám přeju dobrou chuť, a pokud byste se je rozhodli vyzkoušet, určitě mě pod svým výtvorem označte na instagramu (najdete mě tam jako @verca_emca) nebo hashtagem #budfitsveru.

Recept vznikl ve spolupráci se značkou Aktin.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *