Být, bydlet, obyvatel, byt

Být, bydlet, obyvatel, byt

Tak nějak zní ta (vy)jmenovaná slova, která kolem mě poslední dobou lítají :-). Víte tenhle sen o vlastním bydlení si hýčkám už dlouho. A vidina toho, jak pro své kamarádky peču koláče, miláčkovi podávám pivo z lednice nebo vůně lívanců, která provoní každou neděli můj byt je pro mě opravdu velkou touhou.

Bez kávy po ránu jsem vážně na ránu. Zdroj: Pinterest.

Jednou jsem se již pokusila tento svůj sen zrealizovat. Ale prakticky skončil ještě dřív než začal. A tak po dvou letech sbírání odvahy, střádání peněz a hledání toho správného místa jsem se konečně rozhodla do toho jít se vší parádou a dotáhnout jednu ze svých největších životních vizí do konce.

Být přesvědčená o tom, co vlastně chci, je klíčovým faktorem asi po celý život. Ale při výběru bytu to platí nejspíš dvojnásob. Vzpomněla jsem si na Sex ve městě, kde Carrie říká, že „najít v New Yorku perfektní byt, je stejně těžké jako najít perfektního partnera“. Sakra jakou ta ženská měla pravdu. Já sice hledala byt v Praze, nicméně situace mi přišla dost podobná.

Zdroj: Biano
 Až jednoho dne dorazila zcela nečekaná nabídka na menší byt, který byl v přízemí, se zahradou, terasou ve zcela nově postavené městské čtvrti. Pravdou je, že se mi bydlet v přízemí úplně moc nechtělo. Nakonec mě přeci jenom udolala zvědavost a jela jsem se do té čtvrti podívat. Během pár minut bylo rozhodnuto 🙂 Prostě vidina venkovního posezení s šálkem kávy v jedné ruce a koláčem ve druhé byla přeci jen silnější, než představa toho, že budu muset sekat trávník a zalévat kytky (zrovna já, takový masový vrah veškeré flóry).
Víc místa na posezení, méně zeleně – to by šlo. Zdroj: Biano
 A tak jsem budoucí obyvatelkou Javorové čtvrti. No ženy uznejte samy, že ten název je prostě boží a dokonale se hodí k těm nedělním lívancům, které snad alespoň jednou za měsíc zvládnu 🙂 Mám to kousek do práce i do lesa. Do školy budu jezdit vlakem jako Harry Potter.
Zdroj: Biano
  Jelikož byt je zcela nový a kromě koupelny, která už bude zařízená, si ho „musím“ celý vybavit, je mou milou povinností hledat inspiraci, kde jen se dá. Kromě totálně provařené Ikei a Pinterestu, ze kterého čerpám asi nejčastěji, jsem objevila stránky nesoucí název Biano (https://www.biano.cz/ nebo  http://blog.biano.cz/).

Je to neuvěřitelné místo plné barev, pohody a inspirace. Najdete tam nejen interiérovou inspiraci, ale také různé rady a nápady pro byt, dům či zahradu. A hlavně mají také sekci produkty, kde si můžete zakoupit i nějaký ten stylový kousek do své vlastní domácnosti. Což já teda rozhodně plánuji.

Třeba tenhle hrneček mě naprosto uchvátil. Zdroj: Biano

Autoři o sobě na blogu píší, že jsou „malá skupina milovníků bydlení, designu, nových nápadů a spokojeného života“. Rozhodně si myslím, že jsou mnohem více než to. Ačkoliv se možná jedná o malou skupinku, disponují velkou silou a tvůrčím hlasem na poli českého interiérového designu. Takže pokud vás už Pinterest omrzel, rozhodně se tam stavte. Věřte mi, že nebudete litovat 🙂

Velkou kuchyni mít nejspíš nebudu, ale prostoru na pečení tam bude dost 🙂 Zdroj: Biano.
 No tak já jdu zase brázdit internetové končiny vstříc bytovým doplňkům. Kávařky, pokud byste mi mohly doporučit nějaký zdroj inspirace budu jedině ráda. Opravdu se pod tíhou chřipky začínám nudit a webové zdroje zábavy mi pomalu vysychají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *