We are Adidas Runners aneb nejsme pouze běžci… Jsme tým!

We are Adidas Runners aneb nejsme pouze běžci… Jsme tým!

Asi každá z nás byla někdy přepadena touhou zamávat se svou chabou fyzičkou a začít běhat… Ale třeba nám zrovna chyběla dostatečná motivace v podobě parťáka či kámoše, který by nám tu strastiplnou cestu vstříc vysněné kondici pomohl zvládnout. A všechny dobře víme ženy, že přeci jen ve dvou (či více) se to lépe táhne. A proto bych Vám ráda představila běžecký koncept, který v Praze nemá obdoby. Seznamte se s Adidas Runners.

Zdroj: facebook Adidas Runners Prague

První výběh jsem absolvovala na začátku loňského léta, kde jsem se seznámila se svou oblíbenou trenérkou Eliškou, která dnes patří k mým nejbližším kamarádkám. Vybíhali jsme tenkrát jednoho červnového rána, konrkétně v sedm hodin, z Žižkovského vysílače. Ano ženy, čekal nás nejprve velmi krkolomný klus po požárním schodišti věže, následně běh přes Václavské náměstí až jsme se konečně dostali pod letenský metronom, kde moje plíce již poněkud selhávaly… Nicméně víra ve zdárný konec, popření mého druhého líného já a taky výhled na probouzející se Prahu mně nakonec dokopali až do cíle. Po doběhu následovalo pár minut jógy a hromadná snídaně.

 Bylo to neskutečné ráno plné nových zážitků a poprvé jsem byla vtažena mezi úplně jiný druh lidí, než který jsem doposud znávala.

Nikča, jedna ze super běžkyň adidas runners 🙂
 Vím, že mám skvělé přátelé a svým způsobem mám každou kamarádku či kamaráda na něco úplně jiného. Se svou femme fatale spřízněnou duší Evičkou se neskutečně pobavím a můžu s ní probrat všechno bez obalu a narovinu… No co vám budu nalhávat, řešíme hlavně chlapy, sex a naše všudypřítomné trapasy. Takže o zábavu nikdy není nuze. Pak mám svoji blogerskou kamarádku Barush ze Sweet World by Barush, se kterou holdujeme poznávání kavárenských podniků v Praze. Dále je tu Lucka, která za mnou do Prahy jezdí ze Zruče vždy tak jednou za půl roku a během její návštěvy procvičujeme především svalstva mluvních aparátů… Jinými slovy meleme pantem dokud nám nezavře pusu alkohol či únava. A takhle bych mohla pokračovat do alelůja.
Stále se usmívající trenérka Eliška, se kterou se mi prostě běhá nejlépe.
 Ale tahle running parta, to je trošku jiný svět. Jsou to lidé plní pozitivní energie a zdravého náhledu na život. Každý nový i stávající člen je tu vítán a o přátelé a někdy i lásku zde opravdu není nouze.
 Pravidelné tréninky začínají každé úterý od 18:00 v Adidas Concept Store, který se nachází na Příkopech. Sem přijdete a nahlásíte svoje jméno trenérům. Pokud jste nově příchozí běžec, dostanete svoje registrační číslo a trenéři vám poradí jak se přihlašovat na běhy online v pohodlí domova. Samotný výběh pak začíná od 18:30.
 Pokaždé je to stejné, můžete si vybrat krátkou trasu (6km) nebo dlouhoou trasu (8km). A aby nikdo nebyl ve stresu, tyto skupiny se ještě dělí na rychlejší nebo pohodovější tempo. Záleží jenom na vás, co si vyberete. Pak už stačí si jenom dát věci do úschovny přímo na prodejně a můžete vyrazit.

 Skvělá je ta motivace, kterou si vzájemně ve skupině poskytujeme. Protože co si budeme povídat, běh je hlavně o trpělivosti a schopnosti překonat sama sebe. A někdy to po náročném dnu v práci není úplně med. Pokud to však zvládnete, a podaří se vám plně myslí ponořit do běhu, odměnou vám jsou nejen spálené kalorie, ale taky pokec s okolními běžci a závěrečné občerstvení ve storu.

Moje skvělé spoluběžkyně Kačka a Péťa, se kterými jsem dokončila letošní Birell Grand Prix.
 Patronem celého projektu jsou vrchní trenérky Jíťa a Kris, které můžete znát jako Running Blondies. Běh je nejenom jejich vášní, ale i životním stylem a tréninky vedou osobitým a vždy originálním způsobem. Musím přiznat, že se mi tahle každotýdenní setkání vryla pod kůži a už to beru jako takový svůj malý běžecký rituál.
 Je mi ctí, že můžu být součástí téhle skvělé skupiny a co je na ní nejlepší je fakt, že je stále otevřená novým běžcům. Ať už jste začátečníci, pokročilý či pouze příležitostní běžci. Pokud vás výběhy o samotě moc nebaví, potřebujete motivaci, nové prostředí nebo prostě jenom vypnout, tohle místo je pro vás jako stvořené.
 Jsme adidas runners, nejsme jenom běžci, jsme tým! Jsme skupina přátel inspitující jeden druhého, jsme lidé s vášní pro život a pro sport. Takže kdo z vás neví, co s volnými úterními večery a toužíte po tom, zažít běh jinak, přijďte mezi nás. Stačí na facebooku lajknout skupinu Adidas Runners Prague, zavázat si tkaničky a vyběhnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *