MaMa Boy Syndrom

MaMa Boy Syndrom

Nenechte se zmást názvem. Článek sice pojednává o dnes celkem populární mužské skupině, jenž momentálně dobývá domácí scénu. A i když mezi jejich nejznámější hity patří například „Má máti umí všechno nejlíp“ či „Jen má máma ve všem pravdu má“, nejedná se však o hudební soubor.

Ach ano ženy, bohužel nám dnes vyrostla nová generace mužů. Zatímco gentleman obecný je u nás prakticky vyhynulým druhem, mamánek nepřizpůsobivý se začíná hojně rozšiřovat. Nechápejte mě prosím špatně. Úcta k rodičům, je podle mě věc důležitá a zcela samozřejmá. Avšak nepřestřihnutá pupeční šňůra u chlapců ve věku 25 let a výše, mi přijde stejně sexy jako ponožky v sandálech. Dechberoucí fixace na matku, jenž je mnohdy silnější než kdejaký krém na zubní protézu mi občas přijde až zarážející. Během následujících řádků zjistíte, jaký byl můj život s mamánkem.

Pojďme se ještě na chvíli vrátit k Otovi, o kterém jsem vám vyprávěla ve článku Štěstí – věc volby. To byl typický mamánek. Za svou matkou jezdil pravidelně každý druhý víkend do Jižních Čech. Mě nechával doma s výmluvami, že si potřebuje odpočinout. Ženy, chápete to? On si jezdil za svou drahou máti jako na relaxační procedury do lázní. Důvod byl jasný. Ať jsem dělala cokoliv – vařila, pekla či smažila, co jen svému milému na očích viděla, vždy to Tchýně dělala líp.

Jednou v létě jsem se rozhodla, že mu upeču ovocný dort. Samy dobře ženy víte, kolik práce dá něco upéct hned na první pokus, že? Nicméně, co bych pro svého muže neudělala. A tak jsem brzy ráno vyrazila s košíkem na místní tržiště pro čerstvé ovoce, domácí smetanu od hospodářů a pro spoustu dalších dobrot, abych Otovi zařídila hezký narozeninový den. Dort se mi vcelku povedl, krém se nesrazil, z formy se vyklopil, takže pro mě celkem úspěch. Dokonce i zdobení jsem podle mě zvládla na slušnou dvojku.

Kousek jsem tedy následně ukrojila a podala mu jej s milým přáním k narozeninám. Jaké to pro mě bylo překvapení, když se na mě otočil s tázavým pohledem a slovy „Ona v tom není marmeláda? Moje máma do dortu vždycky dává marmeládu“. Mimochodem dámy, jen taková vsuvka. Předmětnému muži bylo v době události 27. Nakonec dort s velkým sebezapřením snědl, ale neobešlo se to bez dalších uštěpačných poznámek. Samozřejmě, že mi ho i pochválil, za každým komplimentem však bylo nějaké to ale.

To, že už nejsem s Otou je způsobeno hlavně tím, že chyba v našem vztahu byla na obou stranách. Jak na straně partnera, tak na straně jeho povedené matinky. Ona by totiž mohla s přehledem aspirovat na cenu Tchýně roku a myslím, že další ročníky by mohli rovnou odvolat, jelikož by toto prestižní a čestné ocenění získala už doživotně.

Tak například chtěla, abych jí zaplatila kauci, než se nastěhuji k Otovi. Vlastnické právo k bytu, do kterého jsem se za ním stěhovala, měla jeho matka. A tak ve chvíli, kdy už jsem měla sbaleno a kufry připravené, plná nadšení a energie, že konečně budu žít se svým milovaným, mi na stole přistála nájemní smlouva a složenka na kauci. Prý kdybych náhodou třeba rozbila okno. Mezi námi děvčaty, vážím sotva padesát kilo.

Dále tu byl fakt, že v bytě nesměly probíhat žádné změny. Byť jen pootočení vázy na severozápad mělo katastrofální dopad na domácí atmosféru. Vše muselo zůstávat tak, jak bylo, včetně chomáčů prachu, rzi na umyvadle a bordelu za sporákem.

Časem se můj život změnil v moderní verzi příběhu o Oidipovi. Oidipus se však nesnažil zabít svého otce, ale jeho matka se pokoušela každou svou stupidní připomínkou zabít mě. Nicméně Ota jí vždy dal naprosto ve všem za pravdu a ještě se při tom na ní díval jak na svatý obrázek.

Každý den spolu dlouze hovořili po telefonu, dokonce společně sledovali televizní pořady s mobilem u ucha. Byl to takový život ve třech i když s námi ve skutečnosti nežila. Ve chvíli, kdy jsem pochopila, že jeho životní láskou nejsem já, ale jeho matka, sbalila jsem si svých pět švestek a zmizela daleko za humny.

Dnešní matky to opravdu se svou láskyplnou péčí přehánějí, nemyslíte? Je to absencí vojny, nebo tím, že muži už úplně rezignovali na svou roli? Kolik z vás něco podobného zažilo, nebo zažívá? Ačkoliv se všechny výše uvedené příhody mohou zdát úsměvné, nepopiratelným faktem zůstává, že dospělých mamánků přibývá a co hůře. Že raději budou žíti v páru s máti, a z prsu ji do padesáti sáti, než-li na vztah se svou ženou dbáti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *